Ohrid
Ohrid, gelegen in het zuidwesten van Macedonie aan de oever van het gelijknamige meer, is niet alleen het oudste culturele centrum van Macedonie, maar ook het centrum van alle Slavische volken. Ohrid heeft vele monumenten en kerken met wanden vol wonderschone Fresco’s. Deze stad wordt dan ook terecht het Jerusalem van de Balkan genoemd.
Sorteer accommodaties op:
-
vanaf179Tourist Hotel


Het Tourist Hotel is een van de 3 hotels behorend tot Metropol Lake Resort, welke tevens bestaat uit Metropol en Bellevue Hotel. De gasten van het hotel mogen gebruik maken van de faciliteiten van deze hotels. Gelegen in een groene omgeving en direct aan het meer van Ohrid. Het strand aan het meer beslaat ca. 600 m en heeft 3 strandbarretjes. Het gezellige centrum van Ohrid ligt op ca. 7 km. Het openbaar vervoer stopt voor de deur.
Hotel o.b.v. Logies ontbijt -
vanaf229Metropol Hotel



Metropol Lake Resort bestaat uit 3 hotels; Bellevue, Metropol en Tourist. Metropol is het comfortabele 4-sterren hotel en ligt in het midden. De verzorgde kamers bieden u een comfortabel verblijf aan in het groene Macedonië met haar eeuwenlange geschiedenis. Wandelen, fietsen of cultuur snuiven kunt u hier volop!
Hotel o.b.v. Logies ontbijt -
vanaf229Sileks Hotel


Het Sileks Hotel is een mooi hotel met een groot zwembad. Slechts door de weg afgescheiden aan het meer van Ohrid en op ca. 4 km van het gezellige en knusse centrum van Ohrid. Het fijne hotel beschikt over 126 kamers, allen ondergebracht in het hoofdgebouw. In de tuin ligt een zwembad en een zonneterras met ligbedjes en parasols. In het restaurant kunt u heerlijk eten en genieten van nationale en internationale gerechten!
Hotel o.b.v. Logies ontbijt -
vanaf229Doncho Hotel



Hotel Doncho is gunstig gelegen in Ohrid en biedt u een fijne uitvalsbasis aan voor een geslaagde vakantie in het groene Macedonië. Brengt u ook eens een bezoekje aan de gezellige hoofdstad Skopje of het nabijgelegen Struga. Wandelen, fietsen, ontspannen of uitrusten, in Doncho zal uw vakantie slagen! Hotel Doncho ligt op ca. 700 m van het gezellige centrum van Ohrid. Het meer van Ohrid ligt op ca. 1 km.
Hotel o.b.v. Logies ontbijt -
vanaf259Inex Gorica Hotel




Inex Gorica is een uitstekende keuze voor uw vakantie aan het prachtige meer van Ohrid! Dit hotel is uniek gelegen in een rustige maar prachtige omgeving met een uniek uitzicht op het centrum van de stad Ohrid en het indrukwekkende Ohrid meer. Het hotel is omringd door bebossing en is het enige 5-sterren hotel aan het meer van Ohrid. In Inex Gorica zullen jong en oud genieten van een onvergetelijke vakantie!
Hotel o.b.v. Logies ontbijt -
vanaf299Diplomat Hotel

Hotel Diplomat is een vriendelijk en kleinschalig hotel dat gerund wordt door een zeer gastvrije en vriendelijke Macedonische dame. De centrale ligging is bijna uniek te noemen, u wandelt op uw gemak in korte tijd naar het gezellige centrum en de oever van het meer van Ohrid! Diplomat op ca. 800 m van het gezellige centrum van Ohrid en op slechts 150 m van het meer van Ohrid.
Hotel o.b.v. Logies ontbijt -
vanaf325Belvedere Hotel



Hotel Belvedere is een warm en sfeervol hotel aan het prachtige meer van Ohrid. U wordt omringd door het groen van het pijnboombossen, de blauwe lucht en het heldere water van het meer. U zult hier genieten van een ontspannen vakantie! Hotel Belvedere ligt tussen de pijnbomen op ca. 4 km afstand van Ohrid. Het meer van Ohrid ligt op slechts 100 m.
Hotel o.b.v. Logies ontbijt
Ohrid, gelegen in het zuidwesten van Macedonie aan de oever van het gelijknamige meer, is niet alleen het oudste culturele centrum van Macedonie, maar ook het centrum van alle Slavische volken. Ohrid heeft vele monumenten en kerken met wanden vol wonderschone Fresco’s. Deze stad wordt dan ook terecht het Jerusalem van de Balkan genoemd. Ohrid staat sinds 1980 op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Dit heeft deze stad te danken aan haar monumenten, cultuur en prachtige natuurschoon gelegen aan het oostelijk deel van het Nationaal park Galicica. Ieder jaar van 12 juli-20 augustus vindt er het Ohrid Zomer Festival plaats, waaraan kunstenaars en musici uit alle delen van de wereld deelnemen. In Ohrid is het Slavische alfabet ontstaan. Ohrid beschikt over vele Byzantijnse monumenten, waarvan de kathedraal Hagia sophia de belangrijkste is. Van de vesting bovenop een heuvel heeft u een prachtig uitzicht over meer van Ohrid en de stad. Het meer van Ohrid is een van de oudste en diepste meren ter wereld en zit vol met fossielen. De oever van het meer strekt zich uit van Ohrid tot aan Sv.Naum over een lengte van 30km. De meeste hotels bevinden zich aan het strand van het meer. De vrouwen in de kleine dorpjes langs het meer kleden zich nog altijd in traditionele klederdracht. De inwoners houden zich nog bezig met traditionele visvangst. In de restaurantjes langs het meer kunt u heerlijk genieten van de lokale specialiteiten, zoals de bekende heerlijke Ohrider forel gevangen uit het schone water van het meer. Aan de zuidkant van het meer ligt het bekende Sveti Naum klooster, dit is tevens de plek waar het meer is ontstaan. Als u toe bent aan ontspanning dan is dit de ideale plek daarvoor, puur natuur en een “oase van rust”.
Foto's van Ohrid
De weersverwachting van Ohrid
De weersverwachting van Ohrid deze week
|
Wo 23-05
|
Do 24-05
|
Vr 25-05
|
Za 26-05
|
Zo 27-05
|
Ma 28-05
|
Di 29-05
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Min. | 7°C | 8°C | 9°C | 8°C | 8°C | 7°C | 7°C |
| Max. | 18°C | 19°C | 21°C | 19°C | 20°C | 20°C | 21°C |
| Windrichting | Z | Z | N | N | NW | N | Z |
| Windkracht | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Neerslagkans | 50% | 45% | 55% | 40% | 25% | 25% | 15% |
De weersverwachting van Ohrid volgende week
|
Wo 30-05
|
Do 31-05
|
Vr 01-06
|
Za 02-06
|
Zo 03-06
|
Ma 04-06
|
Di 05-06
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Min. | 8°C | 9°C | 10°C | 10°C | 10°C | 11°C | 11°C |
| Max. | 21°C | 23°C | 24°C | 25°C | 26°C | 26°C | 26°C |
| Windrichting | N | Z | N | NW | NW | Z | Z |
| Windkracht | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Neerslagkans | 15% | 15% | 20% | 10% | 5% | 10% | 10% |
Het klimaat van Ohrid
Bron: Weeronline.nl




Delen met: